Konya İl Halk Kütüphanesi

Gezici Kütüphanemizin Tanıtım Basın Toplantısını Gerçekleştirdik

Basın toplantısında İl Müdürümüz Mustafa Çıpan, gezici kütüphaneyle yerleşik kütüphane hizmetinden faydalanamayan yerleşim yerlerine hizmet götürülmesinin hedeflendiğini söyledi.

Konya İl Halk Kütüphanesinin hizmet kalitesinin yüksek olduğunu anlatan Mustafa Çıpan, kütüphanemizle ilgili şu bilgileri paylaştı:

"İl Halk Kütüphanemiz Türkiye'de örnek teşkil eden, hem fiziki yapısı, hem de teknik imkanları bakımından öncülük eden bir yapıya sahip. Şu anda kütüphanemizdeki mevcut kitap sayısı yaklaşık 81 bin. Geçen yıl itibariyle kütüphane imkânlarından istifade eden okuyucu sayısı 1 milyon 644 bin, üye sayımızın da şuan da 52 bin olduğunu ifade etmeliyim. Bu rakamlar Türkiye'deki kütüphaneler açısından Konya'nın çok farklı bir yerde olduğunu ifade etmiş oluyor."

Gezici kütüphanenin içerisindeki kitapların en yakın sürede sisteme kaydedilerek yola çıkacağını belirten Mustafa Çıpan, "Bakanlığımızın sunduğu hizmetlerden daha az istifade eden ve tespit ettiğimiz bölgelere ulaşılıp hizmet verilmiş olacak." dedi.

  • BASIN TOPLANTISI (4).JPG..
  • BASIN TOPLANTISI (5).JPG..
  • BASIN TOPLANTISI (6).JPG..
  • BASIN TOPLANTISI (7).JPG..
  • BASIN TOPLANTISI (8).JPG..